Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza szare meble do kuchni

Szare meble do kuchni – inspiracje

Data publikacji 9 maja 2019

Już w dzieciństwie marzyliśmy o tym, aby w przyszłości wybudować swój własny dom. Chcieliśmy, aby nasz dom był duży oraz miał wielki ogród, gdzie moglibyśmy spędzać czas z rodziną, bądź dawno niewidzianymi znajomymi zapalić grilla i upiec na nim soczyste kiełbaski. Wszystko brzmi bardzo beztrosko i spokojnie. 

W końcu w naszym życiu nadchodzi czas, gdzie nasze życie staje cię coraz bardziej ustabilizowane i chcemy już założyć rodzinę. W tym momencie nasze marzenia w końcu mogą stać się realne i możemy w końcu rozmyślać o budowie naszego własnego domu. Ten etap w życiu jest dla nas bardzo ważny, ale także przyprawia nam wiele stresu i nieprzespanych nocy.

Niestety w naszym kraju nie każdy może pozwolić sobie na budowę własnego domu. Często ludzie wspomagają się kredytami, które są na wysoki procent, więc spłacanie kredytu zajmuje około 30 lat. 
Jeśli jednak już zdecydujemy się na budowę będziemy musieli na początku kupić działkę. Jej wybór mimo wszystko jest bardzo ważny, w końcu nie chcemy mieszkać daleko od pracy, sklepów i cywilizacji. 

Szare meble do kuchni

Przechodząc to projektowania, nie każdy może poradzić sobie z tą odpowiedzialnością sam. Możemy wtedy zasięgnąć porady architekta, który nie tylko pomoże nam w ustaleniu pomieszczeń, ale też w doborze ozdób, mebli, płytek czy kolorów ścian.

Musimy pamiętać o tym, by projekt naszego domu był idealny pod nas. Jeśli nie lubimy małych pomieszczeń, warto projektować tylko takie, które są duże i przestrzenne. 

Istnieje jednak pomieszczenie, które jest dla wszystkich członków rodziny wyjątkowo ważne i powinniśmy przyłożyć najwięcej starań do tego, abyśmy czuli się tak jak najlepiej.

Chodzi tutaj o kuchnię. Jest to pomieszczenie, gdzie zostawiamy wyjątkowo dużo miłości. Zostawiamy tam serce w przygotowywanych posiłkach oraz spotykamy się tam podczas śniadań, obiadów i kolacjach. W innych pokojach potrzebujemy trochę samotności, by pomyśleć i odpocząć. Kuchnia jest miejscem gdzie samotność nie jest potrzebna.

A jak zaprojektować kuchnię żebyśmy czuli się w niej wszyscy bardzo dobrze? To wszystko zależy od tego jakimi ludźmi jesteśmy. Jedni są poukładani i lubią prostotę, nie lubią jaskrawych kolorów i zwariowanych wzorów. Natomiast inni, ci bardziej szaleni, nie czują się dobrze wśród stonowanej kolorystyki ścian.

Coraz bardziej popularnym kolorem w doborze mebli kuchennych jest kolor szary. Ale szare meble kuchenne jaki kolor scian powinniśmy do nich dobrać?

Kolor biały

Jest to najbardziej uniwersalny kolor ścian. Jest najjaśniejszą z barw oraz symbolizuje czystość i niewinność. W tym kolorze będą bardzo dobrze czuć się osoby poukładane. Do tego koloru będą pasować różnorodne dodatki o różnych barwach i kształtach.

Niestety jednak „biały” kojarzy nam się z dawnymi czasami, gdzie nasi dziadkowie przemalowywali wszystkie ściany na biało, a dawało to efekt bardzo surowych pomieszczeń. Warto zauważyć też, że na takich ścianach będą widoczne wszystkie zanieczyszczenia i brudy, a więc przy tym wyborze powinniśmy zainwestować w farbę, z której będziemy mogli zmyć ślady mokrą szmatką.

Kolor Szary

Mogłoby się wydawać, że szary będzie złym pomysłem skoro zdecydowaliśmy się na wybór szarych mebli. Jest to jednak mylne myślenie, ponieważ odcieni tej barwy i jest mnóstwo. Od ciemnego podchodzącego w czerń, do delikatnego zabarwienia.

Jest to wybór coraz bardziej popularny w nowoczesnych domach, gdzie ludzie cenią sobie równowagę i pragną wyciszenia.

Kolor czerwony

Jest to odcień bardzo odważny, ale z pewnością idealnie kontrastujący z szarością. Skoro kuchnia jest miejscem, gdzie przekazujemy innym dużo miłości, a nasze uczucia tam są sile to jaki kolor wybrać jak nie właśnie czerwony, który jest jednocześnie kolorem królewskim i bardzo działającym na nasze emocje. Warto też zauważyć, że wybór takiego odcienia jest bardzo odważny i mało popularny.

Kolor żółty/łososiowy/brzoskwiniowy 

Mogłoby się zdawać, że są to odcienie, które nie pasują do kuchni. Jednak w dzisiejszych czasach łączymy wszystkie kolory, bez obaw, że coś będzie niemodne, a nawet 'dziwne’. Możemy wyrażać tym nasze emocje, to że jesteśmy niekonwencjonalni i różnimy się od innych.

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Klasyczne meble do restauracji