Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Bezpieczne łóżko jednoosobowe dla dziecka – na co zwrócić uwagę przed zakupem

Data publikacji 19 października 2020

Łóżeczko to jedno z rzeczy, które potrzebujemy posiadając dziecko. Nikt by nie chciał, aby np. jego futrzasty zwierzak miał dostęp do dziecka tylko dla tego, że łóżeczko ma złe zabezpieczenie. Zawsze trzeba zwracać uwagę na najważniejsze detale podczas zakupu danego łóżeczka np. czy posiada on, aby odpowiednio wysoką barierkę po stronie, gdzie nie ma ściany albo czy jest wykonane z dobrego jakościowo drewna, plastiku czy tworzywa sztucznego, ponieważ dziecko po urodzeniu potrafi w takim łóżeczku spędzić nawet 14 godzin lub w późniejszej fazie rozwoju wykorzystywać je do zabawy skacząc, szalejąc. Powinniśmy sprawdzić czy dane łóżeczko nie jest za małe dla naszego dziecka a kupno kolejnego będzie nie opłacane, gdyż takie łóżeczka nie są tanie a mając dziecko w fazie rozwoju rośnie ono jak na drożdżach.

Dziecko w pierwszych dniach po urodzeniu jest uzależnione od innych. To my powinniśmy myśleć za dziecko, brać za niego odpowiedzialność, dlatego pracodawca ma obowiązek przydzielić nam urlop na okres pierwszych miesięcy po jego urodzeniu. Możemy też wybrać łóżko z odpowiednią grafiką, którą polubi dziecko i śpiąc będzie czuło się bezpieczniej. Jeśli jesteśmy często w podróży i nie mamy z kim zostawić swojej pociechy możemy skorzystać z łóżeczka turystycznego dla dziecka. Jest to materiałowa składana wersja łóżeczka dla dziecka, która po złożeniu jest mała więc nie zajmuje ona dużo miejsca w samochodzie i jest łatwa w transporcie.

Dobór łóżka jednoosobowego a wiek dziecka


Trochę inaczej do tematu łóżka powinniśmy podejść w momencie, gdy dziecko jest już starsze i ma 8 lub więcej lat takiemu dziecku nie będą raczej dokuczać senne koszmary i nie będzie bez kontroli sikać pod siebie. Takie łóżko nie tylko jest miejscem do zabawy czy snu, ale tak że do nauki czy spotkań ze znajomymi, ponieważ nie każdy umie wysiedzieć w jednej pozycji przy biurku, albo nie posiada takiej ilości krzeseł, aby dana liczba osób mogła siedzieć w pokoju przy jednym biurku, a reszta rodziny nie koniecznie może chcieć spędzać czas ze znajomymi kogoś. Takie łóżko powinno posiadać wygodny materac, żeby dziecko oraz jego znajomi wygodnie i przyjemnie mogli spędzić czas. Łóżko nie powinno być tylko ładne, ale tak że funkcjonalne, aby nasze dziecko w późniejszych latach nie miało jakiegokolwiek problemu z kręgosłupem. Jeśli dziecko posiada własny pokój możemy zaoszczędzić pieniądze i miejsce kupując łóżka jednoosobowe, inna sytuacja natomiast jest, gdy nie mamy wystarczającej ilości pieniędzy lub gdy boimy się o bezpieczeństwo naszego dziecka wtedy możemy rozważyć kupno dwuosobowych łóżek, aby spać razem z dzieckiem. Jeśli jednak mamy więcej niż jedno dziecko, gdy są one już w odpowiednim wieku i nie mają problemu z samodzielnym zaśnięciem czy sikaniem pod siebie albo nocnymi koszmarami możemy zastanowić się nad łóżkiem piętrowym. Można też skontaktować się z daną firmą, która złoży nam łóżko w danym rozmiarze i dizajnie w jakim chcemy. Obecnie posiadam łóżko wykonane na zamówienie z firmy mieszczącej się we Wrocławiu.

Dla nastolatka fajnym rozwiązaniem jest łóżko z półką na pościel. Widziałem tak że łóżko, które całe było wykonane z półek, czyli jeżeli mamy łóżko dosunięte do ściany półki mogą być po jednej stronie łóżka, a jeżeli możemy sobie pozwolić na wysunięcie go na środek pokoju to półki mogą być po obu stronach łóżka. Jest to bardzo funkcjonalny pomysł, gdyż w tych półkach można pomieścić np. telefon, książkę a nawet piżamę. Istnieją też łóżka, które posiadają kieszenie po obu stronach łóżka, jest to tak że jedno z kilku funkcjonalnych pomysłów, ponieważ wiele osób decyduje się na jedną dużą komodę. Łóżka jednoosobowe to nie wszystko istnieją też tak zwane tapczaniki. Są to tak zwane mniejsze kanapy, które są rozkładane i są tańszą alternatywą łóżka dla dziecka.


Łóżka 90×200

Sen na takim łóżku to sama przyjemność. Wspiera ono organizm dorastającego człowieka co przekłada się na brak problemów z kręgosłupem i na lepsze wyniki w nauce, ponieważ człowiek zawsze czuje się wypoczęty. Wysoki zagłówek to podstawa do takiego łóżka, gdyż dziecko może bez problemu się oprzeć pograć w coś lub poczytać książkę. Łóżko powinno też posiadać półkę na pościel, gdyż zapraszając znajomych mamy lepszą wygodę z siedzenia na nim.

Łóżka tapicerowane jednoosobowe

Łóżka jednoosobowe są to te, które swym wyglądem wyróżniają się na tle innych, ponieważ ich wygląd pasuje do wielu stylizacji i będą one odpowiednie zarówno do klasycznych jak i nowoczesnych wnętrz. Ciekawym rozwiązaniem w takich łóżkach są oparcia, które są jednymi z wygodniejszych oparć nawet w pozycji siedzącej. Wyglądają one jak by zostały zrobione z mniejszych kwadratów połączonych ze sobą. Łóżka pojedyczne tego typu można dostosować po przez wybór obicia i kolorystyki. Osobiście uważam, że takie łóżka przypadną do gustu osobą starszym niż młodszym po przez swój dizajn. Łóżka tapicerowane ze ściankami to dobre rozwiązanie w momencie, kiedy rodzic chce mieć pewność, że jego dziecko jest bezpieczne i nie zleci z łóżka.

Łóżka ze strony fashionmeble.pl
Obecnie na tej stronie na większość produktów dostępna jest promocja. Istnieje szeroki wybór łóżek dla tego każdy znajdzie coś dla siebie. Są też tak zwane łóżka ostatnio dodane, czyli nowości na stronie.

Intaro a9, czyli łóżko młodzieżowe – pojedyncze łóżko tapicerowane 70×200
Łóżko posiada pojemnik na pościel, zagłowię i osłonę boczną. W podstawowej wersji produkt dostępny jest z przeszyciami na górnej jego części.

Specyfikacja: wysokość 105 cm / szerokość 75 cm / głębokość 207 cm / powierzchnia spania 70×200


Intaro a27, czyli łóżko młodzieżowe 100×200

To tapicerowy produkt z pojemnikiem o powierzchni spania 100×200. Łóżko swoją popularność zaczyna zdobywać w hotelach, pensjonatach, ale częściej widziane jest w pokojach nastolatków. Jest możliwość doboru tapicerki co łatwiej pozwoli dostosować produkt do naszego wnętrza pokoju.

Specyfikacja: szerokość 105 cm / wysokość 88 cm / głębokość 207 cm / powierzchnia spania 100×200

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Klasyczne meble do restauracji