Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza komoda

Jaka komoda do wnętrza w stylu skandynawskim?

Data publikacji 24 maja 2021

Miłośnikom naturalnych materiałów, którzy stawiają na prostotę i funkcjonalność domowych aranżacji, z pewnością spodobają się wszelkie produkowane z litego drewna komody sosnowe. To trwałe, estetyczne i funkcjonalne meble zaprojektowane z myślą o wielu współczesnych wnętrzach, w szczególności o mieszkaniach charakteryzujących się uporządkowaną przestrzenią, pozbawionych licznych elementów dekoracyjnych. Takie meble wypełniają wnętrze i organizują je w funkcjonalny sposób.

Meble z litego drewna – malowane i w kolorze naturalnym

Do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim pasują zarówno malowane wersje komód sosnowych, jak i meble pozostawione w naturalnym kolorze, eksponujące unikalny rysunek drewnianych słojów. W tym pierwszym przypadku najczęściej są to meble malowane na biało, co doskonale komponuje się z wieloma nowoczesnymi aranżacjami i jest idealnym wyborem dla osób urządzających mieszkanie lub dom właśnie w stylu skandynawskim. Warto podkreślić, że malowane na biało komody sosnowe będą również dobrym pomysłem na wyposażenie wnętrza urządzonego w stylu prowansalskim. Alternatywą dla mebli malowanych są ich wersje o naturalnej kolorystyce. Takie meble pasują zarówno do aranżacji w stylu skandynawskim, jak i wnętrz w stylu retro czy jeszcze do niedawna niezwykle popularnym w naszym kraju stylu rustykalnym.

Meble z drzwiczkami czy szufladami?

W sprzedaży znajdziemy wiele wersji komód z drewna sosnowego, różniących się od siebie nie tylko sposobem wykończenia, ale także rodzajem zastosowanej konstrukcji. Najpopularniejszymi wersjami tego typu mebli są komody z drzwiczkami zabezpieczającymi półki (rozwiązanie stosowane w tradycyjnych szafkach) oraz komody sosnowe z szufladami. Oczywiście możemy spotkać się również z wersjami mieszanymi tego typu mebli, gdzie obok szuflad występują również szafki z drzwiczkami. Każda z tego typu konstrukcji ma określone zalety i nie sposób wskazać, która z nich jest lepsza. We wnętrzach skandynawskich, w których duże znaczenie ma funkcjonalność i porządek, ciekawszym wyborem wydają się komody z szufladami. Jednak również w tego typu wnętrzach dopuszcza się inne rozwiązania.

Osobom urządzającym wnętrze mieszkania w stylu skandynawskim, w szczególności warto polecić meble wykonane z drewna litego, o prostej, ale jednocześnie funkcjonalnej konstrukcji. Doskonałym przykładem takiego mebla jest komoda sosnowa, w całości lub częściowo malowana na biało, z charakterystycznymi smukłymi nóżkami i szeregiem szuflad pełniących funkcję poręcznych organizerów na odzież lub dowolnego rodzaju inne drobne akcesoria.

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Klasyczne meble do restauracji