Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom O co pytać ekipę remontową

O co pytać ekipę remontową?

Data publikacji 2 marca 2019


Przeprowadzenie gruntownego remontu mieszkania nie jest z pewnością zadaniem prostym. Nawet jeśli nie będziemy czynności remontowych wykonywać sami, tylko wynajmiemy do tego odpowiednich fachowców. Wówczas również musimy mieć rozeznanie w kwestii czynności jakie należy wykonać przymierzając się do remontu. Przede wszystkim jednak, aby wybrać odpowiednią ekipę remontową, musimy wiedzieć na jakiej podstawie dokonać wyboru. Czy zawsze cena za robociznę jest najważniejsza? Warto wiedzieć o co pytać ekipę remontową, zanim jeszcze zdecydujemy się na skorzystanie z jej usług. Może mieć do dla nas znaczenie nie tylko finansowe, ale również może wpłynąć na powodzenie całego przedsięwzięcia.

O co pytać ekipę remontową?

O co pytać ekipę remontowąPrzede wszystkim późniejszy wykonawca remontu powinien złożyć wizytę w twoim mieszkaniu, na podstawie której będzie mógł wykonać zakładany kosztorys remontu. Na tym etapie twoim zadaniem jest przedstawienie swoich założeń odnośnie remontu, oraz zadanie odpowiednich pytań ekipie remontowej. Więc o co pytać ekipę remontową? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że nie jesteś przecież fachowcem z temacie remontów. I tak na przykład jeśli zakładasz, że na ścianach w twoim mieszkaniu będą założone płyty gipsowo-kartonowe, to powinieneś zapytać fachowców, czy ściany są na tyle równe, że takie rozwiązanie będzie miało w ogóle sens. Wiadomo, że jest to zdecydowanie najprostszy sposób na wyrównanie ścian, ale czy najtańszy. Ściany bowiem mogą być na tyle nierówne, że będzie trzeba stosować w wielu miejscach duże ilości kleju. Wówczas koszty mogą na tyle wzrosnąć, że leszy rozwiązaniem może być jednak równianie ścian poprzez nałożenie tynku. Dlatego koniecznie musimy wypytać o to fachowców, a oni powinni podsunąć najbardziej korzystne rozwiązanie w przypadku naszego mieszkania.

Jak będzie koszt remontu?

Jednak to co najbardziej interesuje właściciela mieszkania, który chce przeprowadzić remont, to koszt całego przedsięwzięcia. I nie ma co się dziwić, często remont mieszkania to jest inwestycja życia, na która wydajemy wszystkie swoje oszczędności. Jakie informacje powinniśmy uzyskać w tek kwestii od firmy przeprowadzającej remont? Przede wszystkim musimy mieć jasność co do tego, ile wyniesie nas sama robocizna, a ile koszt materiałów. I jeśli wybieramy ekipę remontową na podstawie kosztu całej operacji, to właśnie koszt robocizny powinniśmy brać pod uwagę. Cena materiałów użytych do remontu to jest już bowiem osobna kwestia. Tutaj dużo zależy bowiem od właściciela mieszkanie, od tego jakiej jakości materiały będzie chciał zastosować w swoim lokum.

Należy rozwiać wszelkie wątpliwości

O co pytać ekipę remontowąDlatego też, aby dobrze oszacować zakres robót i koszt jaki będziemy musieli ponieść, musimy najpierw dokładnie omówić wszelkie prace jakie wejdą w zakres remontu mieszkania. Bowiem może się okazać podczas remontu, że jakiś element wymaga wymiany lub renowacji, a wcześniej tego nie uwzględniliśmy. Na przykład może się okazać podczas wymiany instalacji wodno-kanalizacyjnej, że również piony kanalizacyjne są do wymiany. Wówczas rośnie koszt remontu, co wcześniej nie było zakładane. Dlatego już na wstępnym etapie należy ocenić, co wchodzi w zakres remontu. Po to, aby później nie było nieprzyjemnych niespodzianek.

Dlatego musimy czuwać nad tym, aby ekipa remontowa dokonująca oględzin mieszkania, była jak najbardziej szczegółowa. Ty również musisz wskazać wszelkie nienewralgiczne miejsca w swoim lokum. Jeśli wiesz o jakimś pęknięciu na ścianie, czy suficie, poinformuj o tym ekipę remontową. Może się okazać, że stan mieszkania jest jednak znacznie gorszy i remont będzie bardziej kosztowny. A ty musisz o tym wiedzieć przed jego rozpoczęciem. Zapytaj fachowców, czy okna w twoim mieszkaniu nadają się do wymiany, czy wystarczy je uszczelnić? Czy podłoga jest na tyle stabilna, że można na niej położyć kafle, czy lepszym rozwiązaniem będą panele? Zapytaj, czy warto obniżyć sufit i czy zaoszczędzisz w ten sposób na ogrzewaniu mieszkania? Musisz wiedzieć, że to są fachowcy. I z pewnością mają znacznie lepsze rozeznanie w temacie niż ty. Warto wiec skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Koniec końców będzie miało to niebagatelne znaczenie dla poniesionych przez ciebie kosztów, a także na powodzenie całej inwestycji. Warto wiec dołożyć wszelkich starań i odpowiednio przygotować się na remont mieszkania.

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wybrać idealną odzież roboczą