Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza obrazy

Nowoczesne obrazy na płótnie- co warto o nich wiedzieć?

Data publikacji 23 października 2022


Obecnie nowoczesne obrazy na płótnie są wspaniałą formą dekoracji, która sprawdzi się w każdym wnętrzu. Dostępność obrazów, a także ich cena sprawia, że są one coraz to bardziej popularną ozdobą każdego pomieszczenia. To właśnie dzięki nim można nadać pomieszczeniu odpowiedni charakter. Zawiesić je można nie tylko w domu, ale również w pracy, czy w instytucjach użyteczności publicznej.

Nowoczesne obrazy na płótnie-charakterystyka

Nowoczesne obrazy na płótnie są alternatywą dla obrazów ręcznie malowanych, które to wiążą się z dużymi kosztami nabycia dzieła sztuki. Obrazy na płótnie nie są rezerwowane dla wąskiej grupy osób tak jak to wygląda przy kupnie obrazu ręcznie malowanego. Należy szukać producenta, który wykona obraz na zamówienie o wysokiej jakości, w trosce o najmniejszy detal. Jeśli obraz będzie malowany z wielką starannością, do złudzenia będzie przypominał ten ręcznie malowany. Obraz warto naciągnąć na drewnianą konstrukcję, zwaną blejtramem, która jest lekka, a także trwała. Wyjątkowa oprawa doda kolejnego elementu dekoracji na ścianie. Obraz sprawdzi się na ścianach wykonanych z karton-gipsu, a nawet można go powiesić na haczykach. Dzięki nowoczesnej technologii drukowania, wybór palet kolorów jest duży, a faktury mogą się różnić między sobą. Każde z tych rozwiązań niesie ze sobą możliwości idealnego odwzorowania najmniejszych szczegółów obrazu. Warto dodatkowo obraz zabezpieczyć bezbarwnym lakierem, który to przeznaczony jest obrazom na płótnie. Zapobiegnie on wilgoci, promieniowaniu słonecznemu, oraz innymi niesprzyjającymi czynnikami.

Nowoczesne obrazy na płótnie –oferta dekoracji

W zależności od potrzeb osoby kupującej można wykonać obraz o:

  • różnej orientacji – pionowy, lub poziomy
  • różnym typie wzoru- zdjęcie, grafika
  • różnej tematyce-wzór miasta, kosmosu, ludzi, zwierząt
  • różnym przeznaczeniu- biuro, sypialnia, salon
  • różnych stylach-nowoczesny, rustykalny, skandynawski

Parametry obrazów zależą od indywidualnych zamówień na daną sztukę, oraz wymiarów ramki czy też kształtu ściany. Ważne jest również pomieszczenie przeznaczone do ekspozycji obrazu.

Nowoczesne obrazy na płótnie – dlaczego warto go mieć?

Dobrze dobrany obraz do wnętrza podkreśli jego charakter, oraz stanie się dekoracją, która będzie cieszyć Twoje oczy długie lata. Nowoczesne obrazy na płótnie to korzystne dopełnienie każdego wnętrza. Sprawdzi się on w najmniej oczywistych wnętrzach, a także oryginalnych aranżacjach. Dzięki nim możemy wprowadzić designerski polot, a także powiew nowoczesności. Również może odpowiadać za atmosferę ciepła, lub przytulności. Efekt jaki da, zależy od oczekiwań, oraz predyspozycji osoby kupującej. Może zostać wspaniałą pamiątką rodziny, lub być idealnym dopełnieniem ważnej rocznicy, czy innego istotnego wydarzenia w życiu bliskich. Dzisiejsze oferty producentów są bardzo bogate, w związku z tym każdy znajdzie odpowiedni obraz dla siebie. Zaletą nowoczesnych obrazów na płótnie jest ich cena, oraz bogaty wybór dla każdego z nas. Warto więc z nich skorzystać do podkreślenia swoich modnych wnętrz.

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Klasyczne meble do restauracji