Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Jakie jest zastosowanie żarówek LED?

Data publikacji 24 marca 2020

Rozwój technologii związanej z branżą elektryczną przyniósł w ostatnich latach dużą popularność oświetlenia LED. Żarówki LED Philips są bardzo powszechnie wykorzystywaną alternatywą dla tradycyjnych żarówek, które aktualnie nadal są dostępne w sprzedaży, jednak stanowią coraz mniejszą część rynku. Stanowią o tym nie tylko walory użytkowe żarówek LED Philips, ale także stale zmieniające się uwarunkowania prawne, które zmuszają rynek do inwestowania w technologie energooszczędne i bardziej ekologiczne, w porównaniu do tych tradycyjnych. Sama technologia LED jest coraz powszechniej wykorzystywana nie tylko w branży oświetleniowej, ale także w wielu innych branżach, takich jak chociażby produkcja telewizorów i monitorów. Żarówki tego typu są też powszechnie wykorzystywane do produkcji bilbordów i ekranów reklamowych bazujących na diodach LED.

Co jest największą zaletą żarówek LED Philips?

Jedną z największych zalet tego rodzaju rozwiązań jest wysoka energooszczędność. Żarówki LED Philips dając podobną ilość światła, są w stanie pochłonąć nawet pięciokrotnie mniej energii elektrycznej, niż tradycyjne odpowiedniki żarówek. Oznacza to niebagatelną oszczędność, która zwłaszcza w dużych budynkach na dłuższą metę urasta do naprawdę wysokich kwot. Żarówki w tej technologii są co prawda dużo droższe niż klasyczne, jednak aż tak duża różnica w wydajności pracy sprawia, że początkowa cena zakupu szybko się zwraca w obniżonych rachunkach za prąd. Warto też wspomnieć, że takie żarówki występują w zróżnicowanych wersjach. Część z nich produkowana jest w ciemnej, a część w jasnej barwie światła. Różnice pomiędzy barwą światła są bardzo widoczne, przez co klienci mogą łatwo dobrać taki model, który sprzyja ich preferencjom, a także miejscu zastosowania żarówki. Ich ciekawą opcją jest także to, że dzięki specyficznej technologii LED, można w łatwy sposób wyprodukować żarówki, które dają niemal dowolną barwę światła, co daje im bardzo dużą wszechstronność zastosowania.

Żywotność żarówek w technologii LED

Poza energooszczędnością, żarówki LED Philips charakteryzują się także bardzo dużą trwałością, która odróżnia je od tradycyjnych żarówek. Przeciętna żarówka LED posiada trwałość na poziomie przekraczającym 20 000 cykli włącz/wyłącz. Ponadto jest w stanie pracować nawet przez kilkadziesiąt tysięcy godzin, co czyni je bardzo wydajnymi od strony ekonomicznej. Awaryjność tego rodzaju żarówek także stoi na o wiele mniejszym poziomie niż tradycyjnych wersji. Dzięki temu finalna oszczędność zastosowania LED jest jeszcze większa, niż wynikałoby to z samej oszczędności na energii elektrycznej.

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Klasyczne meble do restauracji