Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom meble z nóżkami

Meble z nóżkami – zalety, rodzaje nóżek i ich montaż. Co warto wiedzieć?

Data publikacji 1 czerwca 2022


Nóżki w meblach mogą nie tylko nadać im elegancki, lekki wygląd, ale również spełniają one funkcje praktyczne.

Dzisiaj w sklepach można znaleźć różne meble z nóżkami. Można również zamontować nóżki meblowe w posiadanych już meblach. Zobacz najważniejsze zalety nóżek meblowych, ich rodzaje, a także sprawdź, w jaki sposób należy je zamontować.

Jakie zalety mają meble z nóżkami?

Meble wyposażone w nóżki, na przykład jak komody, kontenerki, szafy, ale też meble wypoczynkowe mają wiele zalet. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Przede wszystkim nóżki meblowe mogą sprawić, że meble będą wyglądały lekko i efektownie. Świetnie pasują one wtedy do wnętrz w wielu stylach, między innymi nowoczesnym, tradycyjnym, shabby chic, rustykalnym czy boho.

Ponadto nóżki meblowe mogą sprawić, że wnętrze będzie wyglądało na jeszcze większe niż jest w rzeczywistości. Widoczna pod meblem wolna przestrzeń powoduje, że przestrzeń jest optycznie powiększona.

Dodatkowo meble z nóżkami powodują, że wnętrz jest łatwiejsze w sprzątaniu, ponieważ można łatwo i szybko zebrać zbierające się pod nimi zanieczyszczenia.

Rodzaje nóżek meblowych

Nóżki przeznaczone do mebli można podzielić na różne kategorie pod kątem materiałów, z których są one wyprodukowane, a także pod kątem ich stylu.

Najczęściej spotykane są:

  • Nóżki metalowe,
  • Nóżki drewniane,
  • Nóżki z tworzyw sztucznych.

Pod kątem stylu nóżki mogą być podzielone na te nowoczesne i klasyczne. 

Nowoczesne nóżki meblowe mają prosty wygląd. Często są one wykonane z metalu, który nadaje im industrialny wymiar. Często mają kolor czarny, biały, srebrny.

Z kolei tradycyjne nóżki meblowe zwykle wykonane są z drewna, które jest dekoracyjnie frezowane, by nadać im klasyczny kształt. Również bardzo popularne są nóżki metalowe z rzeźbieniami, na przykład w kolorze starego złota.

Gdzie można kupić nóżki do mebli?

Sprzedażą nóżek meblowych zajmują się przede wszystkim sklepy z akcesoriami meblowymi. Można wtedy znaleźć w nich nóżki meblowe w różnych wariantach do wyboru, by dopasować je łatwo do swoich potrzeb.

Szeroka gama nóżek jest dostępna również w sklepie internetowym https://uchwytymeblowe24.pl, który sprzedaje różne rodzaje akcesoriów meblowych online.

Jak dobrać odpowiednie nóżki meblowe?

Aby zamontować nóżki meblowe w istniejących już meblach, trzeba przede wszystkim odpowiednio je dobrać.

Przy zakupie nóżek meblowych warto zwrócić uwagę na parę ważnych parametrów, które będą wtedy bardzo pomocne:

1. Styl nóżek meblowych – należy dopasować je do mebla i wystroju wnętrza.

2. Wysokość nóżek meblowych – dobierane są one zależnie od efektu, jaki chce się uzyskać.

3. Regulacja nóżek meblowych – wybrane modele nóżek mają regulację, która powoduje, że można wtedy odpowiednio je wyregulować. Sprawdzają się też na nierównych podłogach.

4. Liczba nóżek meblowych – przy lekkich meblach można wybrać mniej nóżek, natomiast wtedy, gdy są one większe, cięższe, na przykład jak szafa ubraniowa, wtedy zalecane jest wybranie większej liczby nóżek.

Do montażu nóżek meblowych najlepiej zastosować wiertarkę do wywiercenia otworów, a także wkrętarkę, by wkręcić je podstawę mebla.

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wybrać idealną odzież roboczą