Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród

Porządki w ogrodzie czas start!

Data publikacji 26 marca 2020

Jeśli zastanawiasz się co zrobić, aby móc cieszyć się pięknym ogrodem z okazałą roślinnością – dobrze trafiłeś. Nic nie dzieje się bez przyczyny – to, jak przygotujesz ogród przed sezonem, wpłynie bowiem na jego późniejszy wygląd. Zobacz co zrobić, aby wiosna zagościła również na Twojej posesji – zaczynamy!

Ogrodowe porządki – od czego zacząć?

Aby rozpocząć przygodę z ogrodnictwem, należy najpierw odpowiednio przygotować teren. Żadne typowo ogrodnicze zajęcia nie powinny się rozpocząć, jeśli otaczający dom obszar

nie zostanie należycie przystosowany. Tak więc pierwszym krokiem, od którego należy rozpocząć, jest sprzątanie – i to dosłownie! Dobrze jest zebrać zeschłe liście i zgrabić je w przeznaczone do tego miejsce. Przydatne okażą się takie narzędzia ogrodowe https://www.bricomarche.pl/ogrod/sprzet-narzedzia-ogrodowe/porzadki-w-ogrodzie jak grabie i przenośne kompostowniki. Przy sporej działce z pewnością docenione zostaną taczki, które znacznie usprawnią proces porządkowania posesji.

Dobrze jest zweryfikować stan zeszłosezonowych roślin. Być może nie zostały odpowiednio zabezpieczone, zmarzły lub uległy zniszczeniu. Ogarnianie ogrodu powinno również obejmować zbieranie zeschniętych traw i gałęzi, które – jeśli nie było wystarczającej ilości śniegu – nie miały szansy całkowicie obumrzeć i zgnić.  Pozostały za to nieestetyczne, wysuszone badyle, które uniemożliwią kwitnięcie nowym roślinom. Niezbędne jest ich zebranie i utylizacja, aby nic nie stało na przeszkodzie rozwojowi nowych plonów. Dobrze jest także pamiętać o podcięciu budzących się powoli do życia krzewów i drzew, aby mogły się lepiej rozwijać w przyszłości, dlatego w swoich zasobach warto zgromadzić takie narzędzia ogrodowe jak sekatory, czy nożyce.

Sadzenie nowych roślin

Kiedy usuniemy z ogrodu pozostałości zimy, możemy zacząć myśleć o nowych roślinach. Pierwszym krokiem jest odpowiednie przystosowanie ziemi. Konieczne jest pozbycie się wszelkich chwastów oraz użyźnienie gleby. Pomocne mogą okazać się glebogryzarki, dzięki którym można znacznie usprawnić ten proces. Dobrym pomysłem jest przygotowanie rabat, w których rozdysponujemy poszczególne rodzaje roślin. Kiedy dysponujemy odpowiednią ziemią, można rozpocząć wysiew nasion lub sadzenie cebulek i drzewek.

Wiosna to także odpowiedni czas na wykorzystanie nawozów, które pomogą wzmocnić roślin i pobudzą je do wzrostu. Z uwagi na zmienne, czasem niepewne temperatury, należy stale monitorować sytuację, aby sadzonki nie przymarzły i nie uległy zniszczeniu.

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Rośliny ozdobne