Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród

Folie refleksyjne do growboxa lub growroomu

Data publikacji 25 sierpnia 2020

Hodowla indoor to wspaniała przygoda, która może dać naprawdę imponujące rezultaty. Wyróżniamy wiele roślin egzotycznych, które są naprawdę cenne, lecz produkcja wymaga stworzenia im odpowiednich warunków. Nie zawsze w Polsce możemy sobie pozwolić, by uprawiać je w mieszkaniu na parapecie lub balkonie. Czasem nawet warunki gospodarstwa rolnego lub konstrukcja namiotu nie są wystarczające. Co zatem należy zrobić? Stworzyć specjalny growbox lub growroom. Bardziej zaawansowani producenci coraz częściej tworzą profesjonalnie wyposażone obiekty, które są przystosowane do uprawy konkretnie jednej odmiany rośliny.

Czego potrzeba do stworzenia takiego miejsca? Folie refleksyjne to jeden z niezbędnych elementów, bez których ciężko będzie nam osiągnąć to, czego potrzebujemy – chyba że nie musimy liczyć się z kosztami. Co to jest, jak z nimi pracować i dlaczego wybór odpowiedniej folii jest tak ważny? Sprawdź, nim zaczniesz budować swój growbox na podstawie schematów dostępnych w sieci – zazwyczaj są to projekty amatorów, które nie przynoszą takich rezultatów, które moglibyśmy osiągnąć.

Folie refleksyjne – co to jest i do czego służą?

Wysokogatunkowe folie refleksyjne mają zadanie odbijania światła w growboxie lub growroomie. Dlaczego? By zwiększyć ilość lumenów docierających do roślin, co znacząco wpłynie na wydajność lamp i efektywność hodowli.

Przykładowo: stosując w dwóch growboxach o identycznej powierzchni oświetlenie HPS o tej samej mocy i folie refleksyjne oraz często wykorzystywane koce termiczne lub malując je na biało, dużo lepsze rezultaty i plon osiągniesz w pierwszym wariancie. Wykorzystasz dzięki temu maksymalnie potencjał lamp.

Jak je montować?

Najlepszym rozwiązaniem jest przyklejenie folii do ścian konstrukcji lub pomieszczenia. Niektóre folie refleksyjne posiadają już klej, co jest bardzo wygodne podczas pracy. Wystarczy w końcu postępować jak z samoprzylepną tapetą. Warto jednak podzielić kawałki folii na nieco miejsce, by praca była dużo wygodniejsza i przyjemniejsza.

Co, jeśli wybrane folie refleksyjne nie posiadają warstwy klejącej? Nic straconego. W sklepach znajdziesz specjalne preparaty mocujące i kleje, które doskonale sprawdzą się w tym zadaniu. Dlaczego należy wybierać środki przystosowane do konkretnych zadań? Ponieważ folie refleksyjne narażone są na trudne warunki. Zaliczamy do nich zmiany temperatur i wysoką wilgoć. Niewiele środków klejących jest w stanie poradzić sobie z takim otoczeniem i jeśli będą one kiepskiej jakości, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że po pewnym czasie folia zacznie po prostu odchodzić.

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Rośliny ozdobne