Podejście do dekoracji poszczególnej ściany jest ściśle zależne od tego z jakim pomieszczeniem mamy do czynienia. W gabinecie sławnego polityka nie powiesimy przecież antyramy z plakatem kinowym, czy też wizerunkiem gwiazdy rocka. W takim miejscu za dekoracje ścian niemal zawsze odpowiedzialny profesjonalny aranżer wnętrz.

Inne wnętrza

Inaczej sytuacja wygląda w nieco bardziej młodzieżowych budynkach jak chociażby domy kultury, czy też kluby w których studenci spędzają wszystkie wolne chwile oddając się wszelkim atrakcjom związanym z życiem studenckim. Dekoracje ścian w takich miejscach bardzo często są związana z popularnym w ostatnich latach pop artem, który wywodzi się z artystycznych środowisk Nowego Jorku jeszcze z lat 60-tych ubiegłego
wieku. Dekoracje ścian w klubach muzycznych bardzo często są uzależnione od stylu muzycznego z jakim mamy do czynienia w poszczególnych lokalach. Przykładowo dekoracje ścian w klubie z
muzyką have metalową będą się odwoływać do mrocznej, neogotyckiej estetyki, która jest mocno związana z taką muzyką. Inaczej będą wyglądały z kolei dekoracje ścian w klubie hip-hopowym. Tam zapewne na ścianach zobaczymy graffiti co jest nieodłącznym elementem kultury hiphopowej.

Sposoby na atrakcyjne dekoracje

W lokalach muzycznych, za dekoracje ścian najczęściej odpowiadają lokalni artyści, którzy specjalizują się w graffiti lub szeroko pojętym Street arcie. Niektórzy właściciele klubów muzycznych zatrudniają doskonałych malarzy, zlecając im konkretny projekt, który ma na celu zbudować określoną atmosferę w danym pomieszczeniu.

e-dekoracje.com.pl

Comments are closed.

ArtDecoProject

blog budowlany

Monday, Mar 4, 2024