Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród

Ekobord – czy warto inwestować?

Data publikacji 22 czerwca 2020

Dysponujesz niewielkim ogródkiem lub działką? Na pewno zależy Ci na tym, by stworzyć miejsce nie tylko estetyczne, ale również w pełni bezpieczne zarówno dla Ciebie, gości, lokatorów, jak i otoczenia. Czy to skomplikowane? Kiedyś realizacja takiego projektu mogła być pracochłonna, skomplikowana i przede wszystkim zajmowała naprawdę dużo czasu. Efekt niestety pozostawiał wiele do życzenia. Obecnie do dyspozycji mamy o wiele więcej interesujących technologii, które pozwalają na dużo ciekawsze połączenia.

Potrzebujesz naocznego przykładu? Doskonałym rozwiązaniem jest chociażby Eko-bord, który udostępnia wspaniałe możliwości. Stawiasz dopiero pierwsze kroki lub nie jesteś do końca przekonany, że ekobord spełni Twoje oczekiwania i potrzeby? Przygotowaliśmy krótki materiał, w którym odnosimy się na najczęściej pojawiających się pytań lub wątpliwości.

Estetyczny design w zasięgu Twojej ręki

Czym charakteryzuje się zadbany i odpowiednio zaprojektowany ogród? Przede wszystkim musisz wyznaczyć szlaki i ścieżki, po których będzie można chodzić, nie niszcząc zieleni. Żeby dojść do zadowalającego efektu, warto wykorzystać w tym celu ekobordy, które będą utrzymywać kamienie w odpowiedniej formie. Sprawdzą się one również przy przejściach między trawnikiem i krzewami lub drzewkami, ponieważ zachowasz w ten sposób satysfakcjonującą czystość swojego ogrodu. Dzięki temu będą wyglądać on zarówno wyjątkowo przyjemnie, jak i estetycznie.

Bezpieczeństwo dla otoczenia

Nie trzeba być specjalistą, by wiedzieć, że tworzywa sztuczne są niezwykle szkodliwe dla otoczenia i naturalnego środowiska. Podczas kontaktu i rozkładania, wydzielają one mnóstwo szkodliwych substancji i dochodzi do bardzo agresywnych reakcji chemicznych. Czy zatem ekobord można wykorzystywać w sposób zadowalający, bez obawy o swoje najbliższe otoczenie?

Ekobord to asortyment, który dysponuje wysokiej klasy certyfikatami jakości. Przeszedł on wszystkie specjalistyczne badania, które zostały przeprowadzone przez niezależnych ekspertów. Spełnia on zatem najbardziej rygorystyczne normy i standardy, które nakładane są przez Unię Europejską.

Wyróżniamy zróżnicowane tworzywa sztuczne o różnej charakterystyce. Eko-bord wykonany został z materiału, który jest w pełni organiczny. Oznacza to, że nie reaguje on w sposób agresywny i szkodliwy. Nie musisz zatem obawiać się o swoje zdrowie, pobliską roślinność, bliskich, czy nawet zwierzaki. Świadczą o tym chociażby wyżej wymienione certyfikaty dotyczące jakości wykorzystanych tworzyw.

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Rośliny ozdobne