roleta

Rolety okienne to obecnie szeroka gama produktów do wyboru. Wśród nich dostępne są też rolety określane jako dzień noc. Kiedy warto je kupić?

W polskich domach i mieszkaniach coraz częściej gości roleta dzień noc. Czym dokładnie charakteryzują się tego typu osłony okienne? Jakie mają one zalety? Gdzie można je zamówić?

Jak wyglądają rolety dzień noc?

Roleta dzień noc przypomina swoją budową zwykłą roletę, ale ma ona podwójny materiał. To właśnie on decyduje o jej właściwościach.

Tego typu rolety składają się z podwójnej tkaniny, która wykonana jest z pasków. Paski te blokują światło i przepuszczają je. Właśnie dlatego często można spotkać się też z określeniem rolet dzień noc jako zebra.

Zależnie od tego, jak paski w rolecie dzień noc będą ułożone, można uzyskać efekt zaciemnienia wnętrza, jego oświetlenia albo też częściowego zaciemnienia. Warto też wskazać, że roleta dzień noc może być częściowo albo całkowicie uniesiona tak, jak zwykła roleta.

Tak szerokie możliwości sterowania dopływem światła do wnętrza powodują, że rolety dzień noc są bardzo funkcjonalne i dzięki temu chętnie kupowane przez klientów. Dodatkowo warto wskazać, że ze względu na swój atrakcyjny wygląd rolety tego typu mogą bardzo dobrze sprawdzić się zamiast firanek.

Rodzaje rolet dzień noc

Producenci osłon okiennych jak roleta dzień noc najczęściej oferują je w dwóch wariantach do wyboru:

  • mini roleta dzień noc – nie jest ona wyposażona w kasetę i składa się z odsłoniętego wału, na którym nawijana jest tkanina, po bokach roleta może mieć żyłkowe prowadnice
  • roleta dzień noc w kasecie – za pomocą kasety oraz bocznych prowadnic roleta jest lepiej chroniona przed zabrudzeniem i wygląda bardziej elegancko

W obu wariantach rolety dzień noc oferuje sklep internetowy https://sklep.voppi.eu, gdzie można zakupić rolety na wymiar.

Rolety dzień noc – dostępne kolory

Rolety tego typu można zakupić w różnych kolorach, dzięki czemu mogą by one dopasowane do konkretnego wnętrza.

Producenci oferują między innymi rolety w kolorach szarym, brązowym, beżowym, białym, czarnym, zielonkawym, pomarańczowym. Można zatem dobrać je łatwo do kolorystyki ram okiennych oraz do aranżacji wnętrza.

Ile kosztują rolety dzień noc?

Cena rolety tego typu będzie zależna głównie od jej rodzaju – mini roleta albo roleta w kasecie, a także od jej wysokości i szerokości.

Zwykle mini roleta dzień noc jest wydatkiem od około 30 złotych do 180 złotych w przypadku większych rozmiarów. Z kolei roleta wyposażona w kasetę to koszt od około 65 do 320 złotych.

Aktualne ceny można znaleźć na stronach internetowych producentów rolet, gdzie można również skorzystać z wyceny osłon, gdy są one zamawiane na wymiar.

ArtDecoProject

blog budowlany

Monday, Mar 4, 2024