Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo

Agregaty tynkarskie – co dzięki nim zyska Twoja firma i jej klienci?

Data publikacji 17 maja 2022

Prowadzisz firmę zajmującą się pracami budowlanymi i wykończeniowymi? Jeżeli nie korzystasz jeszcze z agregatu tynkarskiego, pomyśl o jego zakupieniu. Dlaczego warto? Sprawdzamy zalety zakupu agregatów z punktu widzenia firmy i jej klientów!

Do czego przeznaczone są agregaty tynkarskie?

Urządzenia jak agregaty tynkarskie służą do przygotowywania tynków i nakładania ich na podłoża jak ściany, sufity i inne. Dzięki nim można uniknąć konieczności tynkowania ręcznego, które jest czasochłonne i nie zawsze sprawdza się na każdym placu budowy.

Agregaty są urządzeniami umożliwiającymi wymieszanie suchej mieszanki z wodą, która tłoczona jest wtedy do zbiornika, a także pozwalają na jej tłoczenie wężem do pistoletu trzymanego przez pracownika. W efekcie znacznie usprawniają one procesy dotyczące tynkowania.

Obecnie przedsiębiorcy mają do dyspozycji różne rodzaje agregatów, między innymi oferowane przez znanego polskiego producenta – firmę Małek – https://sklepagregatymalek.pl/.

Agregaty tynkarskie i ich zastosowanie

Dzięki agregatom tynkarskim można wykonać różne rodzaje tynków, co powoduje, że sprawdzają się one w pracach we wnętrzach i na zewnątrz obiektów.

Agregaty umożliwiają między innymi wykonanie tynków cementowych, wapiennych, gipsowych, a także ich mieszanek. Również przeznaczone są do nakładania tynków specjalnych, na przykład jak ogniochronnych, tłumiących czy dekoracyjnych.

Jednak tynkowanie nie jest jedynym zastosowaniem agregatów tynkarskich. Mogą być one stosowane też w innych pracach, na przykład podczas nakładania zapraw, klejów, szpachli, wykonywania wylewek, a to jedynie kilka ich przykładowych zastosowań.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup agregatu tynkarskiego?

Dla firmy, która zdecyduje się na agregat tynkarski, taka inwestycja może zapewniać wiele korzyści. Również mogą zauważyć je jej klienci. Wśród najważniejszych zalet wykorzystywania agregatów znajdują się między innymi:

1. Zdobycie nowych klientów

Firma posiadająca agregat może łatwiej zdobywać nowych klientów, ponieważ ma ona w ofercie atrakcyjną usługę. Dzięki temu może ona prowadzić również usługi dla bardziej wymagających klientów, na przykład dużych wykonawców.

2. Skrócenie czasu pracy

Agregaty tynkarskie mogą również znacząco skrócić czas realizacji prac, między innymi w zakresie tynkowania, wylewek czy szpachlowania. Dzięki temu można znacznie skrócić czas robót, przez co inwestycja również może być zakończona w terminie.

3. Szerokie przeznaczenie agregatów

Dzięki agregatom tynkarskim można wykonywać różne prace – nie tylko tynkować, ale też stosować inne rodzaje materiałów, jak wskazano wcześniej. To powoduje, że są one bardzo skutecznym wsparciem dla każdej firmy, która prowadzi usługi budowlane i wykończeniowe.

4. Przyszłościowa inwestycja

Dla firmy, która pracuje w branży budowlano-wykończeniowej, zakup agregatu tynkarskiego może być bardzo dobrym wyborem, biorąc pod uwagę związane z nim korzyści. To inwestycja, która będzie mogła dać szybki zwrot.

5. Większe zadowolenie klientów

Warto też wskazać, że wykorzystanie agregatów przez firmę będzie oznaczało większe zadowolenie klientów zlecających prace. W efekcie firma może budować swój pozytywny wizerunek i docierać do coraz to nowych odbiorców swoich usług.

6. Atrakcyjne metody finansowania

Firma, która chciałaby zdecydować się na wykorzystanie agregatu tynkarskiego, może zdecydować się na jego zakup, ale również skorzystać z innych metod finansowania. Obecnie bardzo popularny jest leasing agregatów tynkarskich, który umożliwia korzystanie z urządzenia w ramach niskich rat leasingowych.

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Poliwęglan komorowy