Nowe mieszkania w Krakowie powstają bardzo szybko i równie szybko znajdują się ich nabywcy. Coraz więcej inwestycji buduje się na obrzeżach miasta, z dala od gwarnego centrum, korków i smogu. Klientami takich osiedli są głównie młode małżeństwa i rodziny z dziećmi. Które dzielnice miasta są obecnie najpopularniejsze wśród tej grupy docelowej? Dlaczego rodziny tak chętnie je wybierają? Sprawdźmy.

#1 Kliny Zacisze

Kliny Zacisze to osiedle Krakowa, które należy do dzielnicy Swoszowice. Zlokalizowane jest pomiędzy Skotnikami a Borkiem Fałęckim. Nowe bloki mieszkalne zbudowano tam na niewielkim wzgórzu, dzięki czemu z najwyższych kondygnacji budynków można podziwiać panoramę miasta i gór. Spokojna okolica, bliskość zieleni i nowoczesne budownictwo – to wszystko sprawia, że Kliny Zacisze są bardzo popularną lokalizacją wśród rodzin z dziećmi. W parterowych częściach budynku ulokowano mieszkania z ogródkami oraz liczne punkty usługowe.

#2 Ruczaj

Ruczaj to obszar Krakowa położony około czterech kilometrów na południowy zachód od centrum miasta. Bloki z wielkiej płyty powstały tam już w latach 80., obecnie jednak rozwija się tak zwany “Nowy Ruczaj”. Ta dzielnica to idealny kompromis pomiędzy wielkomiejskim życiem i podmiejską sielanką. Z jednej strony – bliskość uczelni, dużych korporacji i węzłów komunikacyjnych (w tym dodatkowe udogodnienie dla właścicieli samochodów, czyli opcja park&ride przy pętli tramwajowej Czerwone Maki). Z drugiej – cisza, tereny zielone, niedaleko Las Borkowski, Zakrzówek i uroczy teren Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego.

#3 Mistrzejowice

Przenosimy się na drugą stronę Krakowa, czyli do Mistrzejowic. Dawniej Mistrzejowice były częścią Nowej Huty, dziś są samodzielną i prężnie rozwijającą się dzielnicą. Powstające tam osiedla charakteryzują się przemyślaną koncepcją architektoniczną wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą, czyli między innymi: obiektami sportowo-rekreacyjnymi, placami zabaw, terenami zielonymi i pełnym zapleczem handlowo-usługowym. Mało kto wie, że ta dzielnica ma nawet swoje planty (Planty Mistrzejowickie).

#4 Skotniki

Skotniki to świetna opcja dla tych, którzy nie chcą mieszkać w bloku. Na obszarze dawnej podkrakowskiej wsi znajdują się nowe inwestycje deweloperskie idealne dla rodzin z dziećmi. Mowa między innymi o inwestycji Nove Skotniki. Przy ulicy Dobrowolskiego w Krakowie, na działce o łącznej powierzchni prawie dwóch hektarów, wybudowano szereg bliźniaczych domów jednorodzinnych. Domy wyróżniają się lekką formą architektoniczną, dwuspadowym dachem oraz licznymi przeszkleniami. W otoczeniu zieleni całość prezentuje się bardzo nowocześnie i przyjaźnie. W pobliżu znajdują się: szkoła, przedszkola, centrum sportowe z basenem i punkty handlowo-usługowe. Skotniki są również bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta.

Gdzie zamieszkać?

Wybór odpowiedniej dzielnicy powinien być dobrze przemyślany i dostosowany do potrzeb wszystkich członków rodziny. Liczą się takie kryteria jak: bezpieczeństwo, lokalizacja, komfort, widoki i oczywiście cena. Oferta krakowskich deweloperów wciąż się powiększa, więc bez wątpienia znajdziesz coś odpowiedniego.

ArtDecoProject

blog budowlany

Monday, Mar 4, 2024