Bardzo wiele osób zastanawia się jaki żyrandol wybrać do salonu, czy postawić na prostotę czy oryginalność? Obecnie dostępne na rynku nowoczesne żyrandole posiadają specjalne, ozdobne kryształki oraz materiałowe klosze. Sklepy, które zajmują się branżą oświetleniową posiadają bardzo szeroki asortyment wielu modeli i rodzajów lamp, dzięki czemu możesz wybrać najlepsze dla siebie oświetlenie i dopasować je do własnego stylu!

Styl skandynawski – jaki żyrandol wybrać do salonu?

Warto zaznaczyć, iż jeśli urządzacie swój salon w stylu skandynawskim idealnym rozwiązaniem będą nowoczesne żyrandole drewniane, a także takie które zaprojektowane są z przeźroczystego szkła. Należy podkreślić, iż naturalne drewno świetnie współgra z wnętrzami w stylu skandynawskim, doskonale pasuje również do wszelkich tkanin oraz całego wykończenia. Żyrandole ze szklanymi kloszami wyróżniają się niezwykłą lekkością, a tym samym nie przytłaczają pomieszczenia, co jest bardzo istotne zwłaszcza podczas wykańczania wnętrz! Jest to bardzo minimalistyczne oświetlenie, które rozświetli każdy kąt w danym pomieszczeniu.

Styl industrialny – jakie żyrandole wybrać?

Należy zaznaczyć, że ze stylem industrialnym kojarzą się przede wszystkim bardzo duże i piękne okna, cegła a także proste klasyczne formy. Bardzo duże znaczenie mają tutaj żarówki oraz niewielkie klosze które zawieszone są najczęściej na kilku kablach. Zarówno żarówki jak i klosze to główny i rozpoznawalny znak tego stylu. Ostatnim czasem dużym zainteresowaniem cieszą się również żyrandole nowoczesne z klasycznymi żarówkami, aczkolwiek coraz chętniej wybierane są przez klientów energooszczędne żyrandole z żarówkami LED. Styl industrialny sprawdza się przede wszystkim w pod sufitami w wysokich pomieszczeniach.

Jakie oświetlenie zastosować w stylu klasycznym?

Styl klasyczny to ten, który najczęściej występuje w polskich domach, obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się materiałowe klosze, które wykonane są w prosty i delikatny sposób a jednocześnie pasują do całej aranżacji wnętrza, nadając jej jeszcze bardziej nowoczesnego stylu i designu. Zaleca się, aby stawiać na nowoczesne żyrandole, które trzymają się blisko sufitu oraz stylowe lampy. Innowacyjne żyrandole dopasowane do stylu wnętrza są idealnym dopełnieniem całej aranżacji, ale należy pamiętać aby nie zdominowały całości zbyt przesadnie.

Jeżeli interesuje Was nowoczesna technologia oświetleniowa, warto zapoznać się z dostępną ofertą sklepów i wybrać nowoczesny żyrandol do swojego salonu, co istotne jeśli postawicie na oświetlenie ledowe, Wasze rachunki również ulegną znacznemu zmniejszeniu!

ArtDecoProject

blog budowlany

Monday, Mar 4, 2024