W obecnych czasach praktycznie każda rodzina posiada zmywarkę. Niejednokrotnie już udowodniono zarówno oszczędność czasu, jak i wody, i detergentów w porównaniu z tradycyjnym, ręcznym myciem naczyń, które odchodzi do lamusa.

Aby urządzenie prawidłowo wykonało swoją pracę, należy użyć detergentu, może być on w postaci proszku, kapsułki miękkiej czy twardej kostki.

Jeśli wybierzemy kapsułkę jednoskładnikową, należy pamiętać o nabyciu nabłyszczacza, oraz soli, w przeciwnym wypadku naczynia po umyciu nie będą błyszczące, lecz zaśniedziałe. Konserwacja zmywarki polega na regularnym używaniu specjalnych detergentów rozpuszczających osady, brud i kamień.

Proste rozwiązanie na brzydkie zapachy.

A na co dzień? Na co dzień, oprócz tabletek w cyklach mycia, poleca się, używanie odświeżacza do zmywarki. Jest prostym i doskonałym rozwiązaniem w walce z nieprzyjemnymi zapachami. Jego zadanie jest proste: neutralizacja brzydkich zapachów oraz uwolnienie świeżej, przyjemnej woni.

Rynek środków czystości oferuje duży wybór odświeżaczy. Różnią się nie tylko ceną, wydajnością, ale także zapachem. Możemy rozkoszować się zapachem mięty, limonki, cytryny, a nawet jabłka. Producenci nie pozostają nieczuli na walory estetyczne i oferują odświeżacze w kształcie listków, łez, jabłuszek, cytrynek czy serduszek.

We wnętrzu urządzenia, pomiędzy cyklami mycia, może gromadzić się nieprzyjemny zapach. Czujemy go po otwarciu lub całkowitym zapełnieniu zmywarki. Dzięki użyciu odświeżacza do zmywarki, po otwarciu jej, nie odsuwamy się ze skrzywioną miną. Nasze nozdrza dotyka orzeźwiający, świeży zapach, przy każdym otwarciu zmywarki. Rozchodzi się po pomieszczeniu.

Dlaczego warto?

Odświeżacz do zmywarki neutralizuje nieprzyjemne zapachy, odświeża natychmiastowo powietrze, jest wydajny- jedna sztuka wystarcza często na sześćdziesiąt do siedemdziesięciu cykli mycia. Jest łatwy w zastosowaniu. Producenci w walce z nieprzyjemnymi zapachami w zmywarce polecają pozostawienie drzwi urządzenie otwarte, gdy nie jest używane. Dzięki temu każda ilość wilgoci wyparuje, a wnętrze wyschnie.

Za nieprzyjemny zapach wewnątrz urządzenia odpowiedzialny jest gromadzący się wapień, dlatego istotne jest regularne sprawdzanie poziomu soli w zmywarce bądź zakup odpowiednich wielozadaniowych tabletek do mycia.

Odświeżacz do zmywarki mocujemy na jednym z koszyczków zmywarki. Każdorazowy cykl mycia i strumień wody powoduje uwolnienie się zapachów zawartych w odświeżaczu.

ArtDecoProject

blog budowlany

Monday, Mar 4, 2024