Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród myjki ciśnieniowe

Myjki ciśnieniowe – do czego je wykorzystać?

Data publikacji 19 kwietnia 2019

Ręczne mycie przedmiotów i rozległych powierzchni to zajęcie bardzo pracochłonne i czasochłonne. Dawniej w praktyce nie było innego wyboru niż wykorzystanie jedynie wody i własnych rąk do tej czynności, bowiem technika nie oferowała specjalnych urządzeń przeznaczonych do tego celu. Obecnie jednakże sytuacja wygląda zupełnie inaczej, bowiem na rynku dostępne są myjki ciśnieniowe, będące urządzeniami stworzonymi z myślą właśnie o wszechstronnym myciu.

Jak działają myjki ciśnieniowe?

Zasada działania myjki ciśnieniowej, zgodnie zresztą z jej sugestywną nazwą, sprowadza się do wyrzucania z wnętrza urządzenia wody pod bardzo wysokim ciśnieniem wraz z odpowiednio dobranym środkiem myjącym, który automatycznie miesza się z wodą w układzie zamkniętym w obudowie urządzenia.

Efekt działania myjki jest piorunujący. Już samo wysokie ciśnienie sprawia, że zdecydowana większość zabrudzeń znika z czyszczonej powierzchni. Dołączenie do tego faktu możliwości czyszczących detergentu sprawia, iż myjka ciśnieniowa jest zdecydowanie najlepszym sposobem na osiągnięcie zamierzonego efektu, w postaci czystej powierzchni. 

Zastosowanie myjek

Dzięki takim właściwościom myjka tego typu z powodzeniem nadaje się zarówno do czyszczenia karoserii samochodów, jak i utwardzonych terenów z kostki brukowej, elewacji budynku, mebli ogrodowych, czy też sprzętu sportowego. Wszystko w ramach jednego urządzenia.

I tutaj dochodzimy do zasadniczego pytania – jaka myjka ciśnieniowa jest najlepsza i czy zawsze warto zakupić takie urządzenie na własność? Okazuje się, że odpowiedzi na te pytania może być kilka. Co do rodzaju myjek ciśnieniowych wartych zakupu należy zauważyć, iż dzieli się je na dwie zasadnicze kategorie – zasilane elektrycznie oraz spalinowe.

Jaka myjka ciśnieniowa?

W tej pierwszej kategorii mieszczą się przede wszystkim myjki przeznaczone do zastosowań domowych i dla indywidualnych użytkowników. Z kolei myjki spalinowe przeznaczone są do bardziej profesjonalnych zastosowań, w tym dla zorganizowanej działalności gospodarczej i dla przemysłu.

Oba rodzaje myjek mają swoje wady i zalety. Myjki elektryczne są o wiele bardziej wygodne w użyciu, są bowiem lżejsze i mniejsze od swoich spalinowych odpowiedników. Myjki spalinowe natomiast mają o wiele większą wydajność i ciśnienie robocze, dzięki czemu są skuteczniejsze, Ich wadą są natomiast o wiele większe rozmiary i waga, a także emitowany hałas i spaliny. Oba rodzaje myjek różnią się także ceną – elektryczne są relatywnie tanie, natomiast kupno myjki spalinowej to już wydatek o wielkości nawet pięciocyfrowej.

Wartą rozważenia kwestią jest sens zakupu na własność myjki. Wszystko zależy od intensywności jej użytkowania. W przypadku zastosowań domowych, gdy myjka nie jest zbyt często eksploatowana można skorzystać z alternatywnego dla zakupu rozwiązania, które będzie nie mniej użyteczne, jak posiadanie myjki na własność. Na rynku funkcjonuje wiele podmiotów, które oferują wynajem myjek ciśnieniowych. Taki sprzęt w swoim asortymencie posiada prawie każda wypożyczalnia narzędzi. Warto pamiętać, że wypożyczanie będzie o wiele bardziej opłacalne, niż zakup urządzenia na własność.

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Rośliny ozdobne