Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza jak odnowić meble kuchenne z okleiną

Jak odnowić meble kuchenne z okleiną

Data publikacji 9 maja 2019

Znudził cię wygląd twojej kuchni? A może chcesz ja unowocześnić, zmienić jej styl lub dokonać w niej zmian, nie używając do tego dużych nakładów finansowych? Posiadasz meble z okleiną i to zadanie wydaje ci się wyjątkowo trudne i uciążliwe. Nic bardziej mylnego. O to kilka porad jak szybko, sprawnie i bez dużych nakładów finansowych zamienić starą kuchnię – w zupełnie nową i odmienioną. Tylko tu podpowiemy jak stworzyć kuchnię na nowo za pomocą małej, aczkolwiek bardzo widocznej zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem. 

Nowa okleina na meble kuchenne

Jak odnowić meble kuchenne z okleiną? Wiele magazynów wnętrzarskich stanowczo odpowiada, iż najszybszym rozwiązaniem jest zamienienie starej oleiny na nową. Takie okleiny meblowe są łatwo dostępne i tanie (cena zależy od modelu czy producenta). Na rynku istnieje bardzo bogaty wybór kolorów i różnorodnych wzorów, dlatego też klienci mogą zmienić swoją kuchnię naprawdę o 180 stopni. Klienci kupią je zarówno w wielu sklepach stacjonarnych budowlanych, w marketach oraz w sklepach internetowych. Gdy postanawiamy zastąpić starą okleinę – nową, warto by ta nowa była wykonana z dobrych jakościowo materiałów. Ponadto musi być pokryta grubym laminatem oraz odporna na zadrapania, zarysowania czy zmiany temperatur, które często występują w kuchni. Dodatkowo, taka okleina powinna być bardzo starannie wykończona, gdyż ma to ogromny wpływ na jej położenie. Taka zmiana kuchni wymaga dużo większej precyzji od osób, które to wykonują, jednak takie rozwiązania chętnie są stosowane przez klientów. Dzięki czemu już w zaledwie kilkanaście godzin możemy cieszyć się nową, wyjątkową i zupełnie odmienioną kuchnią. Stawiając na nowoczesne, modne i stylowe okleiny możemy całkowicie zmienić styl kuchni oraz nadać jej zupełnie nowy charakter.

Malowanie mebli

Wiele osób stawia na inne rozwiązanie. Mianowicie jest to malowanie mebli. Pomalowanie mebli z okleiną jest dość czasochłonne, wymaga większej wiedzy i wkładu pracy, jednak daje bardzo oryginalny i ciekawy efekt. Przed nałożeniem farby należy na meble z laminatem położyć podkład, dzięki czemu farba będzie lepiej się trzymać. Ponadto, warto postawić na dobrą farbę, która idealnie sprawdzi się w tego rodzaju powierzchniach. Należy się przygotować, iż meble będą świetnie się prezentować dopiero po nałożeniu minimum 2-3 warstw farby. Wiele osób stawia w tym przypadku na farby ftalowe lub akrylowe. Te pierwsze słyną z dużej trwałości oraz dobrze je się rozprowadza na takich powierzchniach. Z kolei, farby akrylowe wymagają bardzo cienkich warstw (czasami nawet czterech). Dostępny w sklepach szeroki wybór farb i kolorów – od prostych, klasycznych po nowatorskie, bogate i zróżnicowane kolory, pozwala znaleźć stworzyć ciekawe i oryginalne rozwiązania. Odpowiedni dobór koloru pozwala stworzyć klimatyczną kuchnię. Aktualnie na czasie są kuchnie w stylu skandynawskim, czyli dominują kolory jasne (biele, beże, wszystkie odcienie szarości).

Czy warto odnawiać meble z okleiną?

Powyższe sposoby na szybką zmianę mebli kuchennych są niezwykle szybkie i coraz chętniej stosowane przez wiele osób, które w krótkim czasie chcą odmienić kuchnie. Dzięki temu, co kilka lat można całkowicie zmieniać styl wnętrza oraz zyskać naprawdę ciekawy i designerki efekt. Niezwykłą zaletą przedstawionych powyżej rozwiązań jest niski wkład finansowy. W grę tu wchodzi tylko zakup nowej okleiny lub zakup nowych farb, podkładu i wałka. Powyższe zmiany nie wymagają zatrudniana profesjonalnej i drogiej ekipy remontowej czy wyprowadzki z domu lub mieszkania. Powyższe zmiany można wykonać własnoręcznie i to zaledwie w kilka godzin.

Jak odnowić meble kuchenne z okleiną? Jak wynika z powyższego nie jest to ani skomplikowanie, ani drogie ani trudne do wykonania. Wystarczy dobry pomysł, odpowiedni dobór materiałów oraz kilka godzin pracy. Dzięki czemu, po zaledwie kilku godzinach mieszkańcy mogą cieszyć się całkowicie nową kuchnią, w nowym stylu. Wiosna i nadchodzące miesiące letnie to dobry czas na zmiany – może warto o nich pomyśleć już dziś?

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Klasyczne meble do restauracji