Urodziny to wyjątkowe święto, bo zdarza się rzadko – raz w roku. Ponadto, niesie za sobą zmiany, ponieważ osoba je obchodząca będzie od teraz oficjalnie starsza. Wiele osób przykłada do nich ogromną wagę. Warto wobec tego zadbać o odpowiednie dekoracje. Najpopularniejsze są balony urodzinowe, które umieszcza się jak najliczniej w różnych miejscach na sali. Posiadają one wiele wariantów i może być ciężko zdecydować się, który będzie najodpowiedniejszy.

Zachwycająca aranżacja wymaga przemyśleń

Na początku trzeba określić, w jakim stylu będzie udekorowana sala. Jeżeli jest to przyjęcie dla dziecka, warto postawić na jaskrawe kolory i akcesoria przedstawiające postacie z bajek. W takim przypadku najlepsze wrażenie zrobią balony urodzinowe w kształcie zwierzątek, czy też samochodzików. Przy dorosłych ciężko ustalić jakiś określony schemat, ponieważ każdy posiada inny gust. Młoda kobieta, która ma dziewczęcy, delikatny styl, z pewnością ucieszy się z aranżacji przyjęcia, która obejmie wykorzystanie jasnych, pastelowych kolorów. Można wtedy pomyśleć o balonach urodzinowych w kolorze różowego złota. Ciekawą opcja są również takie, które mają nadrukowany wiek jubilata, ewentualnie tworzą razem jakiś tematyczny napis. Z pewnością będą przyciągać wzrok gości.

Czym jeszcze zachwycić gości?

Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie dekoracyjnych obrusów, a także rozmaitych bieżników. Ich styl należy oczywiście dobrać odpowiednio do charakteru imprezy. Im więcej dzieci będzie na przyjęciu, tym bardziej trzeba odbiegać od klasycznej bieli, gdyż może ona szybko ulec zabrudzeniu. Świetnym wyborem będzie dopasowanie elementów dekoracyjnych w takim samym kolorze, w jakim wybrało się balony urodzinowe, by razem stworzyły jedną, zachwycającą całość. Świeczniki lepiej zostawić na inne okazje, gdyż mogą okazać się niebezpieczne, a kapiący wosk potrafi mocno poplamić obrusy. Świeże kwiaty w wazonach robią oszałamiające wrażenie, aczkolwiek potrafią być dosyć dużym wydatkiem, także wszystko zależy od wielkości budżetu. Znacznie tańsze są ozdobne serwetki, a ich ogromny wybór sprawia, że istnieje możliwość znalezienia wariantów pasujących do niemal każdej aranżacji wnętrza. Da się z pewnością kupić takie, które dzieliłyby wzór z balonami urodzinowymi, co będzie wyglądać zachwycająco i ciekawie. Mowa tu chociażby o liczbie odzwierciedlającej wiek jubilata, czy też jakimś tematycznym nadruku. Również popularne są talerzyki papierowe, gdyż istnieje ich ogromny wybór, ale część osób zapewne zdecyduje się jednak na klasyczną zastawę.

ArtDecoProject

blog budowlany

Monday, Mar 4, 2024