Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Przedpokój – ważna część każdego mieszkania

Data publikacji 20 grudnia 2019

Przedpokój jest niezwykle istotną częścią każdego mieszkania czy domu. To on wprowadza nas do pozostałych wnętrz, dlatego powinien odpowiednio się prezentować. Oprócz walorów estetycznych liczy się też wygodna i funkcjonalność tego wnętrza.

Co zatem należy brać pod uwagę przy aranżacji przedpokoju?

Warto zadbać o to, by poprawić proporcje tego wnętrza. Przedpokój często bywa pomieszczeniem długim, wąskim i ciemnym. Dlatego jego odpowiednie wykończenie i wyposażenie ma tutaj ogromne znaczenie. W takim przedpokoju z pewnością sprawdzą się jasne barwy, które optycznie
powiększą przestrzeń. Można je również dobrać do swoich upodobań oraz stylu, w jakim chcemy urządzić wnętrze.

Wzory we wnętrzu

Optycznie poszerzymy wnętrze również stosując odpowiednie wzory, na przykład pionowe pasy. W przedpokoju sprawdzą się też lakierowane powierzchnie, które będą odbijać światło i optycznie powiększać przestrzeń. Dlatego niezwykle ważnym elementem wyposażenia przedpokoju będzie lustro, które może zajmować sporą część ściany, dodając wnętrzu głębi. Na to czy przedpokój będzie praktyczny i wygodny wpłyną również meble. A w przedpokoju powinno znaleźć się miejsce na buty, kurtki, różne akcesoria, klucze czy też wygodne siedzisko. Jak
to wszystko pomieścić? Należy wybierać meble funkcjonalne, które pozwolą najlepiej zagospodarować przestrzeń. Idealnie sprawdzają się szafy wnękowe wysokie do sufitu, wąskie szafki na buty czy schowki połączone z siedziskami. Aby przedpokój prezentował się estetycznie, należy zadbać o to, by wszystkie elementy pasowały do wybranego stylu.

orientdeco.pl
Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Klasyczne meble do restauracji