Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza projektowanie mebli

Projektowanie mebli samemu od A do Z

Data publikacji 9 maja 2019

Od jakiegoś czasu poszukujesz idealnych mebli do swoich wnętrz? Niestety, ani w sklepach stacjonarnych meblowych, ani w sklepach internetowych nie udało się znaleźć oryginalnego i wyjątkowego asortymentu, który będzie pasował do stylu i charakteru określonych pomieszczeń? Projektowanie mebli ostatnio stało się bardzo popularne wśród wielu klientów, którzy stawiają na meble zrobione pod ich indywidualne zamówienie. To doskonały pomysł, by posiadać asortyment, który będzie wyjątkowy i idealny dopasowany do potrzeb użytkownika. Jak zaprojektować samodzielnie takie meble? Gdzie szukać inspiracji? Gdzie można zwrócić się o pomoc w tej kwestii? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. O to kilka wskazówek.

Samodzielnie projektowanie mebli

W internecie oraz w profesjonalnych sklepach komputerowych dostępnych jest wiele programów, które pozwalają klientom samodzielnie, w zaciszu domowym zaprojektować meble. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które lubią posiadać oryginalne, komfortowe i bezpieczne przedmioty, które będą wyłącznie dostosowane do ich potrzeb. Projektowanie mebli umożliwia stworzenie różnorodnych mebli (sof, łóżek, szaf, stołów) do prawie wszystkich pomieszczeń (salonów, kuchni, łazienek, biur, pokojów dziecięcych czy kawiarni). Dzięki specjalnym programom klienci mogą zaprojektować meble w różnorodnych stylach (np. klasyczne, glamour, retro, skandynawskie, duńskie itp.), różnych wielkościach, wzorach, formatach i formach. Od tradycyjnych i klasycznych po nowoczesne i designerskie projekty. Producenci programów służących do projektowania mebli, zadbali o uwzględnienie każdego, nawet najdrobniejszego szczegółu jak np. wykończenia, uchwyty, materiał itp. Dzięki temu, każdy znajdzie lub stworzy swój wymarzony projekt, według swoich preferencji i upodobań. Programy te oferują możliwość zastosowania nowoczesnych technologii a także klasycznych i znanych już sprawdzonych rozwiązań.

Pomoc fachowców

Gdy posiadać wyjątkowe i oryginalne meble we własnych wnętrza a sami nie posiadamy zmysłu do projektowania mebli, wówczas z pomocą przychodzą doświadczeni fachowcy. Klienci w takich sytuacjach mogą udać się do zakładów stolarskich lub nawet niektóre sklepy internetowe meblowe posiadają taką usługę jak projektowanie mebli na życzenie klienta. Indywidualne podejście do każdego klienta i projekt stworzony według gustów i upodobań zainteresowanych. Fachowe podejście doradców, których wiedza, doświadczenie i profesjonalizm pozwoli każdemu klientowi na uniknięcie błędów przy tworzeniu mebli – to dobre rozwiązanie dla każdego laika w tej kwestii. Niezwykła zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż po dokładnym wysłuchaniu klienta, osoby odpowiedzialne za projektowanie mebli, przesyłają klientowi wizualne propozycje mebli stworzonych według jego wskazówek. Na tym etapie jest jednak cały czas możliwe dokonywanie zmian. Doświadczeni projektanci tworzą różnorodne meble o każdym wymiarze, wzorze, kolorze i do każdego pomieszczenia. Takie meble tworzone są na pod indywidualne zamówienie klienta, tzn. sami klienci wybierają materiał, z którego mają być zrobione, kolor, wymiar czy kształt. Takie rozwiązania są niezwykle wygodne dla klientów, gdyż ceniąc czas i komfort, doradcy mogą w sposób szybki i prosty stworzyć ciekawe meble pod konkretne zamówienie przyszłych użytkowników.

Wiedza i doświadczenie

Skorzystanie z pomocy projektantów mebli to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku osób, które kompletnie nie znają się na meblach, ich wykończeniu czy materiałach. Doradcy chętnie podpowiadają wówczas jaki materiał wybrać na konkretny mebel, by ten posłużył użytkownikowi jak najdłużej. Warto podpowiedzieć, iż meble to asortyment, który powinien służyć jego właścicielom przez co najmniej kilka lat, dlatego tak ważna jest jego jakość i solidność wykonania.

Czy warto korzystać z takiego rozwiązania?

Zaprojektowanie mebli zgodnie z oczekiwaniami klienta to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą stworzyć wyjątkowe wnętrza w swoich mieszkaniach czy domach. Wiele osób nie lubi posiadać tego co wszyscy, a meble z tzw. „sieciówek meblowych” nie zawsze spełniają ich wymagania. Zaprojektowanie mebli i wykonanie ich według wzoru to często koszt równoznaczny z meblami, które kupimy w salonach meblowych. Oczywiście, wszystko zależy od zamówienia, materiału, z którego są wykonane oraz cen samej usługi wykonania mebli. Dodatkowo, satysfakcja jest ogromna, iż posiadamy meble, które są naszym indywidualnym pomysłem oraz zostały stworzone na nasze zamówienie. Dużym plusem takiego rozwiązania jest fakt, iż nie znajdziemy podobnych sof, biurek, stołów czy szafek u znajomych i sąsiadów.

Jak wynika z powyższego, projektowanie mebli może być bardzo ciekawym zajęciem zarówno wówczas, gdy tworzy się projekt samodzielnie lub gdy zleca się to profesjonalistom. Wówczas klienci mogą mieć pewność, że po zleceniu ich wykonania będą mieli meble idealnie takie, jakie sobie wymarzyli. Meble tworzą pomieszczenia, dlatego też warto do ich wyboru podejść indywidualnie. Posiadając asortyment, który stworzony jest zgodnie z naszymi preferencjami i upodobaniami, idealnie będzie pasował do stylu i charakteru użytkowników. Taki zakup będzie nam służył przez wiele lat. W internecie czeka wiele inspiracji, które jeszcze bardziej zachęcają do tworzenia mebli zgodnie z własnymi preferencjami.

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Klasyczne meble do restauracji