O jakim pokoju marzy nastolatek? Przede wszystkim o własnym!Młoda osoba chce mieć prywatność – własny kąt, w którym będzie sam. Wiadomo – okres dorastania jest trudny zarówno dla dziecka, jak i rodziców, którzy skazani są na „fochy”,awantury, trzaskanie drzwiami, płacz i bunt. To normalne – na szczęście z czasem przechodzi, dlatego lepiej uzbroić się w cierpliwość i pomóc nastolatkowi jakoś przebrnąć wraz z burzą hormonów przez ten życiowy moment, kiedy wiele rzeczy wkurza, inne smucą i nieustannie ma się huśtawki nastrojów.

Pokój młodego człowieka

Nastolatek powinien mieć własny pokój – to fakt. Chce moc zamknąć drzwi, gdy słucha muzyki, rozmawia z dziewczyna czy chłopakiem przez telefon, szlocha do plakatu z gwiazdą filmową lub ma gości. Jeżeli w domu nie przewidziano miejsca na oddzielny pokój dla jednego dziecka – można takie pomieszczenie zorganizować. W pewnym wieku rodzeństwo takie jak dziewczyna i chłopak lub takie, gdzie widoczna jest duża różnica wieku powinno mieszkać osobno. Dziewczyny chcą mieć „dziewczyński” pokój, w pokoju chłopców zaś zawsze pałęta się sprzęt sportowy.

Strych można wykorzystać!

Ciekawym pomysłem na pokój dla nastolatka jest wnętrze na strychu. Drewniane wiązary pozwalają wykorzystać takie pomieszczenie – skosy można ograniczyć, przez co metraż automatycznie się zwiększa. Która dziewczyna nie marzy o klimatycznym pokoju na strychu? To miejsce w domu kojarzy się z tajemnicą, czymś wyjątkowo prywatnym. Warto przemyśleć budowę domu i wykorzystać wiązary, dzięki którym pomieszczenia na piętrze nie będą tylko składzikiem na wszystko to, co nie zmieściło się gdzie indziej, ale będą stanowiły pokoje mieszkalne – każdy
nastolatek będzie zachwycony!

AgroSalon.pl
ArtDecoProject

blog budowlany

Monday, Mar 4, 2024