Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza naklejki na płytki

Ciekawy sposób na odświeżenie domu – gdzie stosować naklejki na płytki?

Data publikacji 10 kwietnia 2019

Płytki ceramiczne to popularne wykończenie ścian, przede wszystkim w kuchniach i łazienkach. Ankiety przeprowadzone wśród pasjonatów budownictwa sugerują, że ludzie decydują się na takie rozwiązanie z wielu powodów – czasem kieruje nimi chęć uzyskania estetycznego wnętrza o unikalnym charakterze, czasem decyzję podejmują na bazie praktycznych właściwości ceramiki. Niezależnie od naszej motywacji, nie można zaprzeczyć temu, że płytki wyglądają bardzo ładnie i łatwo jest utrzymać je w higienie, co naturalnie przekłada się na ich powszechne zastosowanie. Jak można się spodziewać, dobrze radzą sobie z wilgocią i środkami chemicznymi.

Niestety, posiadają one jeden, podstawowy minus – niezwykle ciężko jest podjąć się ich montażu oraz demontażu. Kładzenie płytek, szczególnie bez odpowiedniego doświadczenia i wyspecjalizowanych narzędzi, często bywa długim i wyczerpującym procesem. Aby powierzchnia była równa i estetyczna, należy dokonać dokładnych pomiarów, a pracę wykonywać starannie i precyzyjnie. Ten spory nakład pracy oraz środków finansowych sprawia, że na raz wyłożonej ściance z ceramiki niechętnie dokonujemy jakichkolwiek zmian. Statystyki zebrane przez Merkurymarket.pl wskazują na to, że to właśnie kuchnie i łazienki są najrzadziej remontowanymi pomieszczeniami w przeciętnym domu – powodów zapewne łatwo jest się domyślić.

Naklejki na płytki – szybkie i wydajne ozdobienie ściany!

Badania rynku wykazały, że coraz więcej osób decyduje się na dość ciekawe rozwiązanie, jakim jest zastosowanie specjalnych naklejek na płytki ceramiczne. Zamieszczenie ich na powierzchni ścianki to zaledwie kilkanaście minut pracy, a pozwalają one odświeżyć wnętrze kuchni lub łazienki i nadać mu unikalnego charakteru. Wystarczy odrobina precyzji i pomysł na wystrój pomieszczenia, a za sprawą kilku, prostych naklejek, może zmienić się ono nie do poznania. Co więcej, naklejki na płytki są bardzo przystępne cenowo – wypadają pod tym względem znacznie lepiej niż konieczność kładzenia nowych płytek na danej powierzchni. Rzecz jasna, wiele zależy od powierzchni, którą mamy zamiar przyozdobić, pojedyncza naklejka to zazwyczaj wydatek pomiędzy 3 a 5 złotych, chyba że decydujemy się na modele o większych rozmiarach – wtedy naturalnie zapłacimy nieco więcej. Gdzie w takim razie tkwi haczyk?

naklejki na płytki kuchenne

Niektórzy ludzie nie do końca ufają temu rozwiązaniu, ponieważ boją się, że naklejki na płytki nie okażą się dostatecznie trwałe i po pewnym czasie pojawią się rogi i odwinięcia, której zrujnują cały efekt. Nie jest to jednak prawda – wysokiej jakości produkty od sprawdzonych dostawców są doskonale przystosowane do panujących wewnątrz domu warunków, nawet jeśli zamieści się je w pokoju, który ma nieustanny kontakt z parą wodną i wilgocią, jak właśnie kuchnia czy łazienka.

Inni natomiast twierdzą, że naklejki na płytki nie prezentują się najlepiej na powierzchni ceramicznej – to także nie jest prawda. Profesjonalnie wykonane modele są praktycznie niemożliwe do odróżnienia od standardowych nadruków, które często zamieszcza się na szkliwionej glazurze. Jeśli nakleimy je w prawidłowy sposób (do czego warto jest skorzystać z pomocy zawodowca), powinny prezentować się znakomicie.

Jak zaaranżować naklejki na płytki w interesujący sposób?

Chociaż użycie naklejek zazwyczaj przynosi zadowalające efekty, to nie można zapomnieć o konieczności ich przemyślanego ułożenia. Tworząc swój własny projekt naściennych ozdób, warto jest wziąć pod uwagę, między innymi:

  • Rodzaj ceramiki na ścianie – naklejki mogą prezentować się lepiej lub gorzej w zależności od tekstury płytek, na których się znajdują, dlatego warto jest najpierw przetestować je na pojedynczym egzemplarzu
  • Położenie naklejek względem miejsc narażonych na uszkodzenia – aby nie zetrzeć ani nie zadrapać ozdób, nie powinno się ich umieszczać tuż przy sprzętach, otworach wentylacyjnych i tym podobnych
  • Powierzchnia, którą planujemy pokryć – w większości przypadków wąski pas naklejek prezentuje się lepiej, niż cała, obklejona nimi ścianka
  • Ogólny wystrój pomieszczenia – w zależności od tego, czy nasza kuchnia lub łazienka urządzone są w stylu klasycznym, czy nowoczesnym, warto jest dobrać stosowne naklejki na płytki, rozmaitych wzorów na rynku jest pod dostatkiem

Kolorystyka, wzornictwo, stylizacja – specjaliści w branży stwierdzają, że jeśli chcemy osiągnąć zjawiskowe efekty końcowe pod uwagę powinno się brać każdy czynnik. W poszukiwaniu inspiracji można skierować się do Internetu, na przykład na Merkurymarket.pl – napotkamy się tam na mnóstwo ciekawych pomysłów, którymi użytkownicy na różnych forach i mediach społecznościowych chętnie się dzielą.

Gdzie można kupić wysokiej jakości naklejki na płytki? Nie każdy sklep budowlany będzie posiadał na magazynie naklejki na płytki, a nawet jeśli, to wybór produktów z pewnością nie będzie na tyle szeroki, aby móc odnaleźć dokładnie taki model, jaki nam odpowiada. Ankiety konsumenckie mówią, że dobrym pomysłem jest skierowanie się ze swoimi zakupami do internetu, gdzie napotkamy się na strony posiadające bogatą ofertę, podzieloną na wygodne kategorie. Portale sklepów oferują podgląd poszczególnych produktów, a także ich doprecyzowane parametry i cenę. Warto jest jednak uprzednio zapoznać się z opiniami innych użytkowników, aby określić, czy dany towar faktycznie dobrze się sprawdzi.

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Klasyczne meble do restauracji