Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Łóżko w sypialni

Łóżko w sypialni na środku pokoju? Jak je ustawić?

Data publikacji 2 lutego 2023


Sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. Spędzamy w niej dużo czasu, odpoczywając i relaksując się po długim dniu. Dlatego też aranżacja tego pokoju powinna być nie tylko estetyczna, ale także funkcjonalna i harmonijna. Najważniejszym elementem jej wyposażenia jest oczywiście łóżko. Ja ustawić łóżko, by jakość naszego snu była na wysokim poziomie? Czy łóżko na środku pokoju to dobry pomysł? Poniżej podpowiadamy jak ustawić łóżko w sypialni!

Ustawienie łóżka według zasad Feng Shui

Jak ustawić łóżko w sypialni? To pytanie zadajemy sobie za każdym razem, gdy urządzamy nasze nowe mieszkanie bądź zmieniamy dotychczasowe wnętrza sypialni. Przy ustawianiu łóżka z pojemnikiem możemy kierować się różnymi praktykami. I tak na przykład według założeń Feng Shui najważniejsze są dwie zasady:

  1. położenie łóżka względem ściany,
  2. orientacja pokoju względem stron świata.

Zgodnie z zasadami Feng Shui, poza ustawieniem łóżka, bardzo ważne jest położenie samej sypialni względem stron świata. Usytuowanie pokoju od strony południowo-zachodniej będzie miało najlepszy wpływ na jakość naszego snu i poranne samopoczucie.

Łóżko na środku pokoju — czy to dobry pomysł?

Nie zbaczając na warunki dyktowane przez zasady Feng Shui, łóżko sypialniane zazwyczaj stawiamy w taki sposób, by korzystanie z niego było jak najbardziej funkcjonalne. Stąd też najczęściej wybierany jest środkowy obszar pomieszczenia, gdyż lokalizacja ta umożliwia swobodny dostęp do łóżka z obu stron. Jest to w szczególności istotne w pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach. Co więcej, w ich przypadku warto zrezygnować z innych mebli, a zwłaszcza dużych szaf, które dodatkowo przytłoczą wnętrze. W małej sypialni najlepiej umieścić minimalistyczną komodę lub szafkę nocną jako schowek na bieliznę i pościel. Warto zadbać również o odpowiedni kolor ścian i dodatków. W małym pomieszczeniu najlepiej odnajdą się jasne barwy — biele, beże i rozbielone niebieskości oraz dodatki w stylu klasycznym, boho lub skandynawskim.

Jaki model łózka zapewni swobodny dostęp z obu stron?

Ustawienie łóżka na środku pokoju pozwala wybrać nieco większy model niż w przypadku postawienia go pod ścianą. Świetnie sprawdzą się tutaj łóżka z litego drewna, łóżka z dużym tapicerowanym wezgłowiem oraz podwójne modele kontynentalne.

Pamiętaj, że ustawienie łóżka w sypialni to ważny element aranżacji całego pomieszczenia. Jego właściwe położenie nie tylko wpływa na względy estetyczne, ale przekłada się również na funkcjonalność całej przestrzeni.

Szukasz funkcjonalnego i eleganckiego drewnianego łóżka z pojemnikiem? Odwiedź https://arbora.com.pl/kategoria-produktu/lozka-drewniane-z-pojemnikiem/.

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wybrać idealną odzież roboczą