Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Jaką lodówkę kupić?

Jaką lodówkę kupić?

Data publikacji 3 kwietnia 2019


Ciężko sobie wyobrazić kuchnię bez lodówki. Bez niej właściwie niemożliwe staje się przechowywanie żywności oraz przygotowywanie świeżych posiłków. W każdej kuchni lodówka jest jednym z najważniejszych sprzętów. To od niej zaczyna się cały proces meblowania i aranżowania wystroju kuchni. Na rynku istnieje wiele modeli lodówek. Są lodówki z wbudowanym zamrażalnikiem, wolnostojące i do zabudowy. Wybór jest na prawdę ogromny czasem ciężko się zdecydować na to jaką lodówkę kupić. Przyjrzyjmy się więc niektórym parametrom, które pozwolą nam wybrać odpowiednią lodówkę do własnego mieszkania.

Jaką wielkość lodówki wybrać?

Podstawową kwestią jaką powinniśmy rozstrzygnąć przy wyborze odpowiedniej dla siebie lodówki jest jej wielkość. Szczególnie jeśli mieszkamy w bloku, ponieważ kuchnie z zasady w takiej zabudowie są niewielkie. Podczas aranżacji wnętrza takiej kuchni musimy mocno oszczędzać miejsce i mądrze nim gospodarować. Jeśli będziemy chcieli zmieścić w kuchni wszystkie niezbędne sprzęty AGD może się okazać, że najzwyczajniej w świecie na niektóre z nich zabraknie już miejsca. Dlatego przeanalizujmy dokładnie jaka wielkość lodówki będzie dla nas optymalna. Czy niezbędna będzie lodówka dwudrzwiowa czy może wystarczy standardowa, otwierana jednymi drzwiami. Istotne jest również to, ile osób dzieli z nami mieszkanie. Jeśli mieszkamy sami lub jedynie z partnerem/partnerką to wystarczy nam niewielka, stylowa lodówka.

Wybieramy lodówkę wolnostojącą czy do zabudowy?

Wybieramy lodówkę wolnostojącą czy do zabudowy?Kolejnym dylematem związanym z wyborem lodówki będzie wybór pomiędzy lodówką zabudowaną i wolno stojącą. Oba typy mają swoje wady i zalety. Wybór konkretnego typu determinuje etap na jakim aktualnie się znajdujemy jeśli chodzi o aranżacje kuchni oraz ilość wolnej przestrzeni. Jeśli jesteśmy dopiero na etapie wyboru lub projektowania mebli to warto rozważyć opcję zakupuj lodówki w zabudowie. Jest to o tyle istotne, że lodówka taka musi mieć z góry określone precyzyjne wymiary. Również wymiar mebli musi być konkretnie skorelowany z rozmiarem lodówki. Lodówkę taką możemy umiejętnie ukryć w kuchni. Będzie po prostu wyglądała jak kolejna szafka. Nieco utrudniony będzie jej demontaż podczas ewentualnej awarii. Jeśli jednak nie aranżujemy kuchni całościowo i posiadamy już zestaw meblowy, to raczej powinniśmy się zdecydować na lodówkę wolnostojącą. Będzie to także dobry wybór w przypadku gdy posiadamy dużo miejsca w kuchni. Lodówka wolnostojąca zajmuje bowiem nieco więcej miejsca. Większa jest jednocześnie jej pojemność.

Zamrażarka?

Jeśli wybieramy już rozmiar lodówki to powinniśmy również zdecydować, czy chcemy kupić samą lodówkę, czy może lodówkę z wbudowanym zamrażalnikiem. O O ile nasza kuchnia jest dość obszerna a rodzina większa niż dwie osoby to z powodzeniem możemy pomyśleć o zakupie osobnej lodówki i osobnej zamrażalki. Jeśli jednak musimy mocno oszczędzać na powierzchni to dobrym pomysłem będzie zakup lodówki z wbudowanym małym zamrażalnikiem. Często takie konstrukcje są od siebie odseparowane więc przechowywanie w nich żywności nie stanowi większego kłopotu. Niegdyś lodówka i zamrażarka zamknięte były w jednej komorze. Dzisiaj są od siebie niezależne co jeszcze bardziej ułatwia korzystanie z nich.

Czy zwracać uwagę na klasę energetyczną?

Czy zwracać uwagę na klasę energetyczną?Jeśli już uporamy się z powyższymi dylematami i znajdziemy odpowiedni dla siebie typ lodówki, pozostanie nam jeszcze wybór odpowiedniej klasy energetycznej. W przypadku lodówek ma to kolosalne znaczenie. A to dlatego, ze lodówka jest włączona praktycznie 24h na dobę przez cały rok. Istotne jest zatem to, aby pobierała jak najmniej prądu. W skali roku wybór energooszczędnej lodówki może przynieść kolosalne oszczędności. Być może w skali jednego dnia nie będą one aż tak odczuwalne, jednak we wszystkich podsumowaniach wyjdzie nam, że wybór energooszczędnej lodówki to dobry wybór. Ma to również niebagatelne znaczenie w kontekście ogólnoświatowej walki z zanieczyszczeniem środowiska.

Jaką lodówkę kupić?

Jeśli znajdziemy już odpowiednie parametry naszej przyszłej lodówki zgodnie z wyżej wymienionymi atrybutami nie pozostanie nam już nic innego jak wybór konkretnej firmy i modelu. Tutaj panuje już pełna dowolność. Powinniśmy kupić taką lodówkę na jaką nas stać i jaka nam się zwyczajnie spodoba.

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wybrać idealną odzież roboczą