Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom meble łazienkowe

Jak dobrać meble łazienkowe do stylu mieszkania?

Data publikacji 3 grudnia 2022


Na rynku dostępne jest całe mnóstwo przeróżnych mebli do łazienki. Możesz więc dopasować styl pomieszczenia do reszty domu lub stworzyć coś zupełnie oryginalnego, aby łazienka stała się przyjemnym azylem i miejscem nie tylko do codziennej pielęgnacji, ale także relaksu. W jaki sposób dobrać meble do łazienki?

Meble dopasowane do stylu

Jeśli chcesz, aby meble łazienkowe były uzupełnieniem całego mieszkania, a pomieszczenia płynnie się ze sobą łączyły, warto postawić na ten sam kolor i wykończenie frontów. Przede wszystkim pamiętaj, aby wszystkie meble były odporne na wysoką wilgoć – w przeciwnym razie mogą puchnąć, a kolor może odspajać się od płyt.

Jeśli w mieszkaniu przeważa drewno, możesz postawić na drewniane meble albo wyłożyć ściany płytkami imitującymi panele. W ten sposób stworzysz doskonałe przejście między łazienką a pozostałą częścią domu czy mieszkania.

Wykończenie mebli

Warto także zwrócić uwagę na wykończenie samych frontów. Meble na wysoki połysk sprawdzą się szczególnie w małych łazienkach – odbijają one światło i optycznie rozjaśniają oraz powiększają przestrzeń.

Meble matowe także będą dobre do małych łazienek, jednak warto je odpowiednio opracować oświetleniem. Ciemne fronty sprawdzą się w dużych i jasnych pomieszczeniach. Jasne pasują do każdego rodzaju łazienek.

Mała łazienka: jak dobrać meble?

Jeśli łazienka jest niewielka, warto maksymalnie wykorzystać każdy centymetr kwadratowy powierzchni. Można to zrobić, jednocześnie nie zagracając pomieszczenia.

Przede wszystkim warto postawić na dużą, ale płytką szafkę z lustrem i zawiesić ją nad umywalką. To świetne miejsce na przechowywanie produktów codziennego użytku, np. kosmetyków czy maszynek do golenia.

Dobrym pomysłem jest także zakup szafki cargo i umieszczenie jej w dowolnej, wąskiej przestrzeni (np. między pralką a ścianą). Jeśli już mowa o pralce, można dodatkowo obudować ją wysoką szafką, w której swoje miejsce mogą znaleźć środki czystości.

Warto postawić na wiszącą szafkę podumywalkową, a na podłodze pod nią umieścić dodatkowe pudełko.

O czym pamiętać podczas wyboru mebli łazienkowych?

Jeśli chcesz dobrze zaaranżować łazienkę, pamiętaj o najważniejszych elementach. Przede wszystkim są to odpowiednie pomiary – dobre wykonanie ich pozwoli na uniknięcie rozczarowań po zakupie mebli.

Warto także zadbać o dopasowanie wystroju nie tylko do reszty mieszkania czy obowiązujących trendów, ale także do indywidualnych potrzeb domowników. Weź pod uwagę wszystkie ich wizje i znalezienie wspólnego, złotego środka.

Izolacje budynków w Warszawie

Redakcja ArtDecoProject

W naszej redakcji skupiamy się na eksplorowaniu różnorodnych aspektów projektowania i aranżacji przestrzeni, począwszy od ogrodu, przez wnętrza, aż po budownictwo i domostwa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wybrać idealną odzież roboczą